گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس جمهور آمریکا بعد از اعلام توافق آنکارا و واشنگتن برای برقراری آتش بس در شمال سوریه در یک کنفرانس خبری حاضر شد و در یک گاف جدید ترکیه را همسایه آمریکا خواند.

گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل وبلاگ توسعه دهنده ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از اعلام خبر توافق آنکارا و واشنگتن برای برقراری آتش بس در شمال سوریه در یک کنفرانس خبری درباره آن اظهار نظر کرد.

او گفت: ما یک آتش بس 5 روزه داریم. طی این 5 روز، کُردها و بعضی افراد دیگر از منطقه امن خارج می شوند. این همان چیزی است که ترکیه همواره خواهان آن بوده است. پیکارجویان داعش که آنها را دستگیر نموده ایم، تحت کنترل شدید خواهند بود.

ترامپ همچنین مدعی شد که آمریکا در این توافق به تمام آنچه در رویاهایش داشته دست پیدا نموده است. او گفت: به تمام چیزهایی که می توانستیم رویای آن را داشته باشیم، دست پیدا نموده ایم و می توانیم افرادمان را هم به کشور برگردانیم.

او گفت: روز بزرگی برای آمریکا است. روز بزرگی برای ترکیه است. روز بزرگی برای شریکان ما است که به سختی کوشش نموده اند. نمودها عالی بودند. روز بزرگی برای نمودها است. روز بزرگی برای تمدن است. بنابراین می خواهم از همه تشکر کنم.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره تحریم ترکیه گفت: دیگر به تحریم نیازی نیست، چون ترکیه کاری که لازم بوده را انجام داده است. برای تحریم نیازی به کنگره ندارم، چون می توانم تحریم هایی اعمال کنم که شدیدتر از تحریم های کنگره هستند.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی از این کنفرانس خبری، یک گاف جدید داد و ترکیه را همسایه کشورش خواند. او گفت: ترکیه قدرت نظامی بالایی دارد. ترکیه جزو دوستان ما، جزو همسایه های ما است و آنها عضو ناتو هستند؛ و چیزی که الان ترکیه به دست می آورد این است که آنها مجبور نخواهند بود میلیون ها نفر را بکشند و میلیون ها نفر آدم هم مجبور نخواهند بود آنها را بکشند.

ترامپ از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هم تشکر کرد. او گفت: می خواهم از رئیس جمهور اردوغان هم تشکر کنم و به او تبریک بگویم. او دوست من است و خوشحالم که هیچ گاه مشکل نداشتیم، چون صادقانه بگویم او رهبر بسیار خوبی است و آدمی بسیار سرسخت و قوی است. او کار درستی انجام داد و آن را تحسین می کنم.

ساعاتی قبل تر مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ترکیه از توافق با آنکارا بر سر برقراری آتش بس موقت در شمال سوریه اطلاع داد.

طبق توافق آمریکا و ترکیه، آنکارا عملیات در شمال سوریه را برای 120 ساعت متوقف خواهد نمود تا به شبه نظامیان ی.پ.گ اجازه دهد 20 مایل از مرزهای ترکیه عقب نشینی کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید