گرمای شدید اروپا به یک پدیده عادی تبدیل می گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از ان بی سی نیوز، گرمای شدید در هفته گذشته مسائل زیادی را برای شهروندان کشورهای فرانسه، آلمان، لهستان و جمهوری چک ایجاد کرد و در بعضی نقاط دیگر دنیا مانند شهر چنای هند هم به خشک شدن منابع آبی و به خطر افتادن زندگی بیش از 9 میلیون نفر منجر شده است.

گرمای شدید اروپا به یک پدیده عادی تبدیل می گردد

دلایل تشدید گرما در نقاط مختلف دنیا بسیار پیچیده است، اما دانشمندان می گویند صرف نظر از دلایل وقوع این مشکل نباید انتظار داشت که این چالش به زودی رفع گردد و در سال های آینده شاهد تکرار آن خواهیم بود.

از جمله دلایل شناخته شده وقوع مشکل یادشده، تغییرات در جریان های هوایی سریعی است که از غرب به شرق اروپا حرکت می نمایند و سیستم های آب و هوایی را کنترل می نمایند. عامل شکل گیری جریان های هوایی مذکور، تفاوت دما بین مناطق مختلف زمین در شمال و جنوب است. گرمایش زمین تغییراتی را در این زمینه ایجاد نموده و بر تفاوت دمایی مذکور افزوده که همین امر به شکل گیری الگوهای آب و هوایی غیرعادی در قاره اروپا انجامیده است.

آنالیز های موسسه ودر اندرگروند در سان فرانسیسکو نشان می دهد تغییرات یادشده در سال های آینده به ریزش باران های سیل آسا و کاهش شدید دمای هوا در زمستان ها نیز می انجامد و این پدیده ای است که در بهار گذشته در آمریکا نیز شاهد آن بودیم.

تغییر رفتار جریان های هوایی از ابتدای قرن بیست و یک شروع شده و پیش بینی می گردد در آینده همین جریان ها باعث کندتر شدن سرعت وزش باد در تابستان ها شده و تحمل گرمای هوا را در فصل گرم سال برای افراد دشوارتر نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گرمای شدید اروپا به یک پدیده عادی تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای شدید اروپا به یک پدیده عادی تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید