گوگل در ترکیه ممنوع شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، گوشی های اندرویدی جدید در کشور ترکیه از این به بعد باید بدون برنامه های گوگل عرضه شوند.

گوگل در ترکیه ممنوع شد

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، کشور ترکیه استفاده از برنامه های گوگل را در گوشی های جدید مجهز به سیستم عامل اندروید که معمولا به صورت پیش فرض روی این گوشی ها نصب است، ممنوع نموده است.

مسائل گوگل در ترکیه از جایی شروع شد که موتور جستجوی روسی موسوم به Yandex علیه گوگل شکایت کرد که چرا نمی گردد از یک موتور جستجوی دیگر جز گوگل در گوشی های اندرویدی استفاده کرد.

بنابراین اگر این غول فناوری نتواند مشکل خود را با مقامات این کشور حل نماید، گوشی های جدید اندرویدی عرضه شده در ترکیه با برنامه های گوگل ارائه نخواهند شد.

به نقل از رویترز، این شرکت به شرکای تجاری خود در ترکیه گفته است که قادر به همکاری با آنها در گوشی های جدید اندرویدی و عرضه در بازار ترکیه نخواهد بود. مسائل گوگل در حالی شروع شد که رقیب روسی آن شکایتی علیه آن انجام داد و باعث شد شورای رقابت ترکیه برای آنالیز از این پرونده اقدام کند.

شورای رقابت ترکیه در سال 2018 به گوگل دستور داد تا توافق های توزیع نرم افزار خود را تغییر دهد تا مصرف نمایندگان بتوانند موتور جستجوی متفاوتی را برای دستگاه های اندرویدی خود انتخاب نمایند و شش ماه فرصت داد تا گوگل این تغییرات را اعمال کند.

این هیئت همچنین گوگل را به پرداخت 93 میلیون لیر(17.4 میلیون دلار) جریمه محکوم کرد. اکنون نیز حکمی را صادر نموده است که تغییراتی که گوگل تا به امروز انجام داده هنوز ناکافی است، زیرا هنوز توانایی تغییر موتورهای جستجو در دسترس نیست.

گوگل می گوید برای این حل مسئله با مقامات ترکیه در حال همکاری است، بنابراین هواداران گوشی های اندرویدی در ترکیه می توانند نسبت به ادامه دسترسی به پلی استور و سایر برنامه های گوگل در گوشی های آینده خود امیدوار باشند.

به گفته مقامات ترکیه مدل های فعلی تحت تأثیر این قانون قرار نمی گیرند.

گوگل در بیانیه ای گفت: مشتریان قادر به خرید مدل های موجود خواهند بود و قادر خواهند بود به طور عادی از دستگاه ها و برنامه های گوگل استفاده نمایند. همچنین سایر خدمات گوگل تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

منبع: عصر ایران

به "گوگل در ترکیه ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل در ترکیه ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید