160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای تاسیس شرکت های نوپا است. این کوشش هم تا به امروز به ایجاد 160 شرکت نوپا در حوزه های زیست فناوری، نانوفناوری، سلول های بنیادی، ICT، انرژی و مواد پیشرفته توسط جامعه هدف منجر شده است.

160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد

بیشتر این کارآفرینان ایرانی از کشورهای امریکا، کانادا، آلمان، سوئیس، سوئد و انگلیس هستند که با یاری این برنامه به ایجاد و تاسیس شرکت های نوپا در حوزه های مختلف فناورانه اقدام نموده اند.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقراری ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال انجام است. این برنامه با ایجاد شبکه گسترده ای از پایگاه های تخصصی شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور با سرعت قابل قبولی توسعه یافته است.

بر اساس آخرین آمارها تا امروز بیش از 120 پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. در این برنامه بیش از 6 هزار و 500 همکاری پیروز شامل پست داک، استاد مدعو، فرصت مطالعاتی، تاسیس شرکت و اشتغال در شرکتهای فناور ثبت شده است. همکاری هایی در مرز دانش که به توسعه علم و فناوری در داخل کشور، استفاده از تجارب ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره بردن از توانمندی های دیگر کشورها می انجامد.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در کوشش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و تعیین، راه اندازی کسب وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری کند.

ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار، فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و یاری به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته از جمله مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید