2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورند، اضافه نمود: نباید در حوزه حمل و نقل هزینه زائد داشته باشیم.

2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، نوبت عصر یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جریان آنالیز لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران و در آنالیز تبصره 18 که در آن آمده است به منظور ترغیب بخش خصوصی و تعاونی به سرمایه گذاری در تأسیس، تجهیز و توسعه سامانه های حمل و نقل دوچرخه محور از محل ردیف های اعتباری با عنوان یاری فنی و اعتباری پرداخت ما به التفاوت تسهیلات بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و دوچرخه تا سقف 10 میلیارد ریال با عنوان احداث و تجهیز معابر ویژه دوچرخه در سطح شهر تهران اقدام نمایند، تشکیل شد.

به همین دلیل آرش حسینی میلانی پیشنهاد کرد این بند به لایحه شهرداری بازگردد. در لایحه شهرداری از ردیف اول 20 میلیارد ریال و از محل ردیف دوم 100 میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود.

نهایتاً اعضای شورای شهر تهران با 14 رأی موافق این پیشنهاد را به تصویب رساندند و به این ترتیب بودجه دوچرخه سواری در شهر تهران افزایش پیدا کرد.

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، در ادامه محمد علیخانی در جریان آنالیز این پیشنهاد با بیان اینکه چقدر دوچرخه در شهر تهران کارآمد است و 2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورد و زیر آفتاب و باران در حال از بین رفتن است، اضافه کرد: باید در حوزه حمل و نقل از هزینه های زائد جلوگیری کنیم و به سمت خرید اتوبوس های برقی برویم.

احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در موافقت با پیشنهاد میلانی توضیح داد: این پیشنهاد در جهت رویکرد انسان محور مدیریت شهری، توسعه دوچرخه بوده است که درخواست کمیسیون فرهنگی نیز بوده است.

وی تاکید نمود: توسعه دوچرخه سواری در راستای رفاه انسان محور است و سیاست خوبی است که باید حمایت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2000 دوچرخه در پارکینگ خلیج فارس خاک می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید