80 درصد آب منابع کردستان در بخش کشاورزی مصرف می گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، کامران خرم عصر چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کردستان که با حضور نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در سنندج برگزار گردید، با اشاره به تراز نامناسب آب در دشت های ممنوعه قروه، دهگلان و چهاردولی اظهارداشت: برداشت بی رویه و فشار بر منابع آب زیرزمینی در این مناطق موجب فرونشست هایی گردیده که می تواند جبران ناپذیر باشد.

80 درصد آب منابع کردستان در بخش کشاورزی مصرف می گردد

وی با بیان اینکه آبخوان ها ظرفیت خود را برای بازسازی از دست می دهند، اضافه نمود: سطح آب در دشت های دهگلان 45 متر، در قروه 22 متر و در چهاردولی به 18 متر کاهش یافته است.

مدیرعامل آب منطقه ای استان کردستان با اشاره به اعتبارات مورد احتیاج برای اتمام پروژه سدهای کردستان ادامه داد: سد سورال به 250 میلیارد تومان و سد سنگ سیاه به 200 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.

خرم در ادامه سخنان خود به اعتبار مورد احتیاج برای اتمام دیگر سدهای استان اشاره نمود و یادآور شد: سد سیازاخ به 230 میلیارد تومان و و سد چراغ ویس نیز به 165 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و رسیدن به بهره برداری احتیاج دارد.

وی در خاتمه سخنان خود بیان نمود: در مجموع برای اتمام این سدها و دیگر پروژه هایی که در بحث تامین آب استان کردستان در دست اجرا است، سه هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "80 درصد آب منابع کردستان در بخش کشاورزی مصرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد آب منابع کردستان در بخش کشاورزی مصرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید