معماری و عمران

بوستان وثوق الدوله با پیگیری شورا و همکاری بنیاد مستضعفان امروز افتتاح شد

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران از افتتاح بوستان وثوق الدوله به عنوان بوستان عمومی خبرداد و بر ضرورت تکمیل هرچه سریعتر عملیات بازسازی و استحکام بخشی عمارت تاریخی این باغ تاکید نمود.

20 دی 1399

شهردارمنطقه اجازه جا به جا کردن روابط عمومی خود را ندارد

خبرنگاران : رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت : امروز شهردار یک منطقه و رییس یک سازمان حتی اختیار جابجایی مدیر روابط عمومی خود را ندارد، بنابراین چطور توقع داریم شهردار منطقه تجلی عینی مدیریت شهری در منطقه باشد.

13 آذر 1399

نگرانی از انحراف در بهره برداری ساختمان خانه شهر

خبرنگاران : رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت تبدیل خانه شهر به محلی برای گفت و گوی شهروندان با مدیران شهری از امکان انحراف در بهره برداری این ساختمان ابراز نگرانی کرد.

30 آبان 1399

داستان شکستگی انگشت ستاره پرسپولیس

عیسی آل کثیر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و در جریان ملاقات برگشت با التعاون از ناحیه انگشت پا دچار شکستگی شد که البته تا بازی با پاختاکور با استفاده از آمپول و مسکن توانست برای تیمش به زمین برود .

20 آبان 1399

وبینار تاثیر زبان، فرهنگ و هنر پارسی در دوره حاکمیت های سیک های پنجاب برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، ایالت پنجاب در شبه قاره هند به دلیل جذب عمیق مولفه های فرهنگی و تمدنی ایران همچون زبان، دین، هنر اعم از معماری، موسیقی و… از قدمت و اهمیت بسیاری برخوردار است و در دوره سیک ها، این تاثیر شاخص تر بوده...

12 مهر 1399

یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

سفارت ایران در بیروت از ارسال حامل یاری های بشردوستانه ایران به لبنان اطلاع داد و گفت که چهارمین محموله طی روزهای آینده به بیروت خواهد رسید.

6 مهر 1399

کلیسای ساگرادا فامیلیا شاهکار کلیساهای دنیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا از کلیساهای غیرمعمول اروپا و مشهورترین جاذبه تاریخی بارسلون به شمار

22 شهریور 1399

بهترین مناطق شمال برای مسافرت و گردشگری کجاست؟، معرفی چند منطقه دیدنی در شمال

فصل بهار یکی از بهترین فصول سال برای مسافرت به شمال است، زیرا در این فصل زیبایی های این منطقه دوچندان می شود. حال در این مقاله به برخی از جاهای دیدنی و گردشگری این منطقه اشاره می کنیم.

20 شهریور 1399

احیای 125 واحد صنعتی راکد در مازندران

125 واحد تعطیل و نیمه تعطیل پارسال در مازندران احیاء و به چرخه تولید بازگشتند.

19 شهریور 1399

برپایی نمایشگاه معرفی فرهنگ 400ساله ارامنه جلفای اصفهان در کلیسای وانک

مدیر مجموعه فرهنگی کلیسای وانک اصفهان از برپایی نمایشگاه معرفی حیات اجتماعی و فرهنگی 400 ساله ارامنه اصفهان در این مجموعه تاریخی و فرهنگی اطلاع داد.

14 شهریور 1399

توضیحات وزارت خارجه ایران درباره غرق شدن لنج باری بهبهان در بندر ام القصر

وزارت خارجه ایران با اشاره به رایزنی های اجرا شده با مقامات عراقی در پی غرق شدن لنج باری بهبهان در بندر ام القصر اظهار داشت که هماهنگی های لازم برای بازگرداندن نجات یافتگان و جسد فرد متوفی در اسرع وقت انجام می گردد.

15 مرداد 1399

مدیران انجمن های دوستی ایران با کشورهای خارجی از دزفول دیدن کردند

به گزارش خبرنگاران، نائب رئیس شبکه انجمن های دوستی ایران شامگاه چهارشنبه با سایر کشورها به همراه بعضی از مدیران انجمن های دوستی ایران در ملاقات با شهردار دزفول به منظور تاسیس اولین دفتر نمایندگی انجمن های دوستی ایران با سایر ملت ها در دزفول با بیان...

27 فروردین 1399

جاده کورانه به رزجرد در استان قزوین چهار بانده شد

به گزارش خبرنگاران، به مناسبت هفته دولت در مراسمی با حضور منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری، داود محمدی نماینده مجلس، فرماندار و بخشدار مرکزی قزوین، راستا چهاربانده جاده کورانه به رزجرد بهره برداری شد.

13 فروردین 1399

معرفی خانه توکلی ، مشهد Tavakoli Historical House

خانه توکلی توسط احسان خان قرایی طراحی و ساخته شده است و تاریخچه ساخت آن به دوران قاجار و به سال 1221 باز می شود. از بارزترین ویژگی های معماری این بنا می توان به کاشی کاری ها و آجر کاری های نفیس و ناب آن اشاره نمود. تمام قسمت خانه از در ورودی گرفته تا نمای داخلی...

29 دی 1398

چگونه ساختمان خود را گرم نگه داریم؟

یک ساختمان باید پوشش عایقی مناسبی داشته باشد تا از نظر ساخت و ساز بی عیب به حساب بیاید. شما میتوانید مقدار انرژی ای را که برای دمای داخلی منزلتان مصرف میکنید با کاهش مقدار عبور گرما از عایق های ساختمانی کاهش دهید. عایق میتواند از انتقال گرما به خارج از...

10 دی 1398

ملک متعلق به آستان قدس رضوی باغ تشخیص داده شد

ملک متعلق به آستان قدس رضوی، با رأی اعضای شورای شهر تهران، باغ تشخیص داده شد.

5 دی 1398