اخبار اقتصادی

ترامپ فرمان تحریم دیوان کیفری بین المللی را صادر کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه یک فرمان اجرایی را علیه دیوان کیفری بین المللی صادر کرد.

19 مرداد 1399

با اصفهانی ها رقابتی نداریم، سپاهان تاپ ورزش ایران خواهدشد!

به گزارش خبرنگاران، منوچهر نیکفر سرپرست باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و اعضای هیئت مدیره این باشگاه در ملاقات با سید محمد طباطبایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن ارائه گزارش اجمالی در مورد عملکرد این باشگاه گفت: رسالت باشگاه سپاهان توسعه...

18 مرداد 1399

بن سلمان از رفتار لجوجانه خود دست بر نمی دارد

به گزارش خبرنگاران، بابی گوش روزنامه نگار آمریکایی با انتشار یک مقاله در بلومبرگ با عنوان کاهش درآمدهای نفتی و مسائل با همسایگان و بحران مشروعیت بین المللی؛ آیا محمد بن سلمان از اشتباهاتش درس عبرت می گیرد، آورده است: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به مسئولیت...

17 مرداد 1399

خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: با راه اندازی خط تولید روغن ترانس 1 و 2 و همچنین روغن هواپیما های سبک در مجموعه نفت بهران، کشور را از واردات این روغن ها بی نیاز خواهد کرد.

15 مرداد 1399

شرایط آب در شیرهای خانگی چوئبده آبادان بهتر می گردد

خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان از ارتقای شرایط و میزان تامین آب در منطقه چوئبده آبادان اطلاع داد و گفت: از چند روز آینده شرایط آب در شیرهای خانگی منطقه بهتر خواهد شد.

14 مرداد 1399

چهارمین نفتکش ایران نیز به دریای کارائیب رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک مقام دولتی ونزوئلا اظهار داشت که چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید و هم اکنون در حال حرکت به سمت آب های ونزوئلا است.

10 مرداد 1399

ترکیب هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی چه تأثیری بر پیشرفت دنیای فناوری دارد؟

ترکیب هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی می تواند بسیاری از پیشرفت های مورد انتظار در دنیای فناوری را فعال کند.

6 مرداد 1399

تفاهم نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس تهران منعقد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،عصر امروز تفاهم نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس تهران به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران رسید. ناحیه نوآوری پردیس تهران قرار است پیشران فناوری ایران...

31 تیر 1399

درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد

روزنامه انگلیسی میدل ایست آی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درخواستی را به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای از سرگیری میانجیگری با ایران ارسال کرده است.

20 تیر 1399

تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد

دونالد ترامپ دستور اجرایی خود مبنی بر ممنوعیت همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت هایی که خطری برای امنیت ملی محسوب می شوند و همچنین ممنوعیت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت های موردنظر را تا مه 2021 تمدید کرد. اگرچه در این دستور اجرایی مشخصا به نام کمپانی های...

20 تیر 1399

آموزش را تعطیل می کردیم به تاریخ بدهکار می شدیم، افتخار ساخت دارو و واکسن کرونا می تواند برای ایران باشد

رئیس دانشگاه تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا ارزیابی ما این بود که مسئله ادامه دار می شود و اگر آموزش را تعطیل می کردیم، در تاریخ باید به مردم پاسخگو می شدیم که چرا با این امکانات نتوانستیم ساز و کاری برای ادامه آموزش ایجاد کنیم.

18 تیر 1399

خبرنگاران هر شلیک تروریستی خیانت مضاعف به مردم کردستان است

سنندج - خبرنگاران - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: هر حادثه تروریستی در استان خیانت مضاعفی در حق مردم است چرا که خناسان حق حیات را سلب و به توسعه استان هم ضربه می زنند.

14 تیر 1399

لاهوتی: حذف 4 صفر از پول ملی تأثیر اقتصادی در زندگی مردم ندارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: درشرایط فعلی کشور حذف 4 صفر از پول ملی تأثیر اقتصادی در زندگی مردم نخواهد داشت.

11 تیر 1399

جزئیات واریز و بازپرداخت وام یک میلیونی

شیوع کرونا و مسائل مالی ناشی از آن دولت را بر آن داشت تا برای جبران بخش کوچکی از مسائل مالی خانوارها تسهیلاتی را در نظر بگیرد.

6 تیر 1399

خبرنگاران تاکید استاندار یزد بر همکاری نهادهای حمایتی در رسیدگی به نیازمندان

یزد- خبرنگاران - استاندار یزد گفت: در طول سال به خصوص در ماه مبارک رمضان باید در کنار برنامه های گسترده دولت از وجود نهادهای حمایتی و خیریه برای کمک به نیازمندان استفاده کرد.

4 تیر 1399

توضیحات صدیقی از فعالیت های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اقدامات و برنامه های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله پیش از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا را تشریح کرد.

2 تیر 1399

واشنگتن پست پرده از رسوایی ترامپ در معامله بزرگ ماسک با چین برداشت

روزنامه واشنگتن پست آمریکا با استناد به یک سری داده های اقتصادی و اسناد دولتی گزارش کرد، تولید کننده های آمریکایی انبوهی ماسک و دیگر تجهیزات ایمنی پزشکی به ارزش میلیونها دلار را در ماه های ژانویه و فوریه و با تشویق دولت فدرال به چین فرستاده اند.

25 خرداد 1399

شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند

شهرداری تهران با توصیه به نصب برنامک (اپلیکیشن) ماسک به شهروندان، گفت: با نصب بارکد ماسک در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل همگانی تهران به افزایش دقت بانک داده های آن یاری خواهد نمود.

23 خرداد 1399

تاب آوری شهرهای ایران در مرز بحران

نائب رئیس هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران سه شهر از کانادا یعنی تورنتو، ونکوور و کالگری را در صدر تاب آورترین شهرهای دنیا مطرح نمود و گفت: شهرهایی مانند داکا، جاکارتا، مانیل و قاهره نیز در فهرست آسیب پذیرترین شهرهای دنیا هستند.

16 خرداد 1399

باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد

به گزارش خبرنگاران، علی آقامحمدی عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر خلاق اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت های موجود در استان اصفهان باید پنج درصد سرمایه گذاری های کشور در این استان انجام گردد، گفت:...

29 فروردین 1399
تعداد: (127)