سلامتی و پزشکی

موفقیت 37 شرکت در صادرات محصولات نانویی

ایران پس از کسب رتبه چهارم دنیای در انتشار علم نانو در سال 2019، رتبه چهاردهم در سرانه مقاله نانو به جمعیت در سال 2018 و رتبه هشتم در انتشار مقالات در مجلات Q1، به فروش 25 هزار و 462 میلیارد ریالی محصولات این حوزه دست یافته است، به گونه ای که در سال 1397 تعداد 37...

23 مهر 1399

کدام خوراکی ها دشمن سلامتی هستند؟

مصرف برخی موادغذایی سلامت انسان را به خطر می اندازد و باید از مصرف آنها خودداری کرد.

22 مهر 1399

مقام دولتی آلمانی: کرونا هر روز خطرناکتر می شود

رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان با تأکید بر اینکه کرونا همچنان در اروپا در حال پیشروی بوده و هر روز خطرناک تر می شود از همه خواست بیدار باشند و به قواعد کرونایی پایبند بمانند.

9 مهر 1399

خبرنگاران چتری برای عشایر در راستا جهش تولید

شیراز- خبرنگاران- عشایر به عنوان جامعه مولد همواره در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ایفای نقش کرده و در مقاطع و تحولات مختلف دین خود را به کشور ادا کرده اند.

7 مهر 1399

یاری های بشردوستانه ایران به لبنان رسید

سفارت ایران در بیروت از ارسال حامل یاری های بشردوستانه ایران به لبنان اطلاع داد و گفت که چهارمین محموله طی روزهای آینده به بیروت خواهد رسید.

6 مهر 1399

کپسول اسپیس ایکس فضانوردان را به سلامت به زمین رساند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، 2فضانورد ناسا پس از گذراندن 45 روز در ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت روی زمین فرودآمدند.

4 مهر 1399

علی اکبر ولایتی از نادر طالب زاده عیادت کرد

علی اکبر ولایتی رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی و رییس بیمارستان مسیح دانشوری به عیادت نادر طالب زاده کارگردان سینما و مستندساز رفت.

3 مهر 1399

واگذاری تیم فوتسال اهورای بهبهان منتفی شد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا آذرحزین با بیان اینکه قرارداد واگذاری امتیاز تیم فوتسال اهورا بهبهان به استان تهران در آستانه امضا شدن بود، گفت: با قول های که مسئولان شهرستان بهبهان و استان خوزستان دادند، مالک تیم فوتسال اهورا از فروش این تیم منصرف شد و...

30 شهریور 1399

منتظری: مردم با عدم سفر به استان های شمالی از گذاشتن میراثی شوم برای میزبانانشان جلوگیری کنند

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس با بیان اینکه میزان ابتلا به کرونا در این منطقه سیر صعودی در پیش گرفته است از مردم خواست که برای خوشی زودگذر خود میراثی شوم برای میزبانانشان در شمال کشور به جای نگذارند.

28 شهریور 1399

آمریکا 2 هکر چینی را به سرقت تحقیقات کووید-19 متهم کرد

در حالی که مقامات آمریکا پیش از این نسبت به انجام حملات سایبری برای سرقت تحقیقات پیرامون بیماری کووید-19 هشدار داده بودند، اکنون ایالات متحده دو هکر چینی را به سرقت تحقیقات کووید-19 متهم نموده است.

27 شهریور 1399

کرونا در مازندران بی رحمانه به پیش می رود

با شناسایی 368 بیمار جدید، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران به یکهزار و 921 نفر رسید.

26 شهریور 1399

خاطرات تلخ یک عکاس از غسالخانه های کرونا

دو هفته بعد از اینکه از کرونا عکاسی کردم به جنگل های خائیز که آتش گرفته بود، رفتم. فکر می کردم که از کرونا واقعه عجیب تری وجود ندارد که بخواهم عکاسی کنم، ولی گویا این شغل ته ندارد. عکاسی از سوختن جنگل ها بار ها سخت تر از کرونا بود.

21 شهریور 1399

بهترین مناطق شمال برای مسافرت و گردشگری کجاست؟، معرفی چند منطقه دیدنی در شمال

فصل بهار یکی از بهترین فصول سال برای مسافرت به شمال است، زیرا در این فصل زیبایی های این منطقه دوچندان می شود. حال در این مقاله به برخی از جاهای دیدنی و گردشگری این منطقه اشاره می کنیم.

20 شهریور 1399

ارسال پیامک وام 6 میلیون تومانی به 30 هزار تاکسیران تهرانی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: تا به امروز پیامک مراجعه به بانک برای اعطای تسهیلات وام شش میلیون تومانی به 30 هزار تاکسیران شهر تهران ارسال شده است. همچنین وزارت رفاه این وام را برای تاکسیرانان مشمول بیمه تأمین اجتماعی واریز کرده...

18 شهریور 1399

فتحی نماینده کمیسیون بهداشت درکمیسیون اصل 90 مجلس شد

سیدجلیل میرمحمدی به عنوان نماینده کمیسیون بهداشت در کمیسیون اصل نود انتخاب شد.

15 شهریور 1399

تبدیل DNA به واکسن ضدکرونا با نانومهندسی

راهبرد جدیدی برای فراوری واکسن ارائه شده که در آن رشته های DNA تازده شده و شبیه به ساختار ویروس در می آید. سپس روی سطح آن با پروتئین های ویروسی پوشش داده می گردد. محققان در حال استفاده از این فناوری برای فراوری واکسن ضدکرونا هستند....

14 شهریور 1399

شروع غربالگری تنبلی چشم از 15 تیرماه

مدیرکل پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی از شروع غربالگری تنبلی چشم از 15 تیرماه اطلاع داد و گفت 19600 هزار کودک با مشکل تنبلی چشم در سال گذشته شناسایی شدند.

7 شهریور 1399

کاهش 6.8 رشد مالی سعودی ها ، کسری بودجه عربستان دو برابر شده است

صندوق بین المللی پول در گزارشی خاطرنشان کرد رشد مالی عربستان سال جاری 6.8 درصد کاهش یافته و کسری بودجه در این کشور دو برابر خواهد شد.

5 شهریور 1399

فوت نوزاد 11 ماهه هرمزگانی بر اثر کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از فوت نوزاد یازده ماهه هرمزگانی بر اثر کرونا خبرداد.

2 شهریور 1399

فلاح: باید بیشتر از اینها به کشتی برسند، بعد از باز شدن سالن ها باید حرف از برگزاری لیگ زد

پیشکسوت کشتی گفت: حرف رئیس فدراسیون کشتی درست است که باید بیشتر از این به کشتی برسند؛ رشته ای که در تمامی ادوار المپیک، ورزش ایران را صاحب مدال نموده است.

29 مرداد 1399
تعداد: (116)