اخبار سیاسی

ترامپ فرمان تحریم دیوان کیفری بین المللی را صادر کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه یک فرمان اجرایی را علیه دیوان کیفری بین المللی صادر کرد.

19 مرداد 1399

بن سلمان از رفتار لجوجانه خود دست بر نمی دارد

به گزارش خبرنگاران، بابی گوش روزنامه نگار آمریکایی با انتشار یک مقاله در بلومبرگ با عنوان کاهش درآمدهای نفتی و مسائل با همسایگان و بحران مشروعیت بین المللی؛ آیا محمد بن سلمان از اشتباهاتش درس عبرت می گیرد، آورده است: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به مسئولیت...

17 مرداد 1399

خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: با راه اندازی خط تولید روغن ترانس 1 و 2 و همچنین روغن هواپیما های سبک در مجموعه نفت بهران، کشور را از واردات این روغن ها بی نیاز خواهد کرد.

15 مرداد 1399

توضیحات وزارت خارجه ایران درباره غرق شدن لنج باری بهبهان در بندر ام القصر

وزارت خارجه ایران با اشاره به رایزنی های اجرا شده با مقامات عراقی در پی غرق شدن لنج باری بهبهان در بندر ام القصر اظهار داشت که هماهنگی های لازم برای بازگرداندن نجات یافتگان و جسد فرد متوفی در اسرع وقت انجام می گردد.

15 مرداد 1399

گفتگوی تلفنی شمخانی با همتای افغانستانی، تبریک و گلایه هم زمان

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفتگوی تلفنی با مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان توافق سیاسی اجرا شده در این کشور را به وی تبریک گفت و در عین حال از فضای خبری سنگین و غیرمستند ایجاد شده از سوی بعضی مسئولین و رسانه های افغانستان انتقاد کرد.

5 مرداد 1399

خلیل زاده: دو دستگی در هیئت مدیره استقلال وجود ندارد، می توانیم قرارداد کارگزار را فسخ کنیم

اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت که با توجه به اعلام زمان شروع لیگ برتر، احتیاج بود جلسه هیئت مدیره تشکیل گردد.

3 مرداد 1399

درخواست ولیعهد عربستان از نخست وزیر جدید عراق درباره ایران ، مذاکره ای که فاش شد

روزنامه انگلیسی میدل ایست آی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درخواستی را به مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای از سرگیری میانجیگری با ایران ارسال کرده است.

20 تیر 1399

دعوای نژادپرستانه ترامپ با خبرنگار چینی تبار ، از من نپرسید، از چین بپرسید

نخستین نشست خبری رئیس جمهوری آمریکا در رز گاردن کاخ سفید در بیش از دو هفته اخیر به درگیری لفظی با یک خبرنگار چینی تبار و خروج قهرآمیز و نژادپرستانه او از نشست انجامید.

19 تیر 1399

علی نژاد: سیاست وزارت ورزش حمایت از کرسی های اثرگذار بین المللی است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از تدوین آیین نامه ای ویژه کرسی های بین المللی و ابلاغ آن به فدراسیون های ورزشی اطلاع داد.

12 تیر 1399

لاهوتی: حذف 4 صفر از پول ملی تأثیر اقتصادی در زندگی مردم ندارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: درشرایط فعلی کشور حذف 4 صفر از پول ملی تأثیر اقتصادی در زندگی مردم نخواهد داشت.

11 تیر 1399

جزئیات واریز و بازپرداخت وام یک میلیونی

شیوع کرونا و مسائل مالی ناشی از آن دولت را بر آن داشت تا برای جبران بخش کوچکی از مسائل مالی خانوارها تسهیلاتی را در نظر بگیرد.

6 تیر 1399

ترکی الفیصل، پرده از راز قتل پدر برداشت

ایرنا نوشت: رئیس سابق اطلاعات عربستان فاش کرد که انگیزه قاتل از ترور پدرش (ملک فیصل) در سال 1975 میلادی مسائل فردی بود، اما در عین حال بعضی از دلایل این انگیزه به سیاست های او نیز مرتبط بود.

4 تیر 1399

توضیحات صدیقی از فعالیت های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اقدامات و برنامه های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله پیش از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا را تشریح کرد.

2 تیر 1399

ترامپ پیشنهاد عجیبش را پس گرفت!

فارس نوشت: پس از افزایش انتقادها از اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره تزریق مواد ضد عفونی به بدن برای مقابله با ویروس کرونا، وی گفت که سخنانش طعنه آمیز بوده است.

29 خرداد 1399

نشست غیر رسمی اوپکی ها و غیراوپکی ها برگزار شد

برخی وزیران نفت و انرژی کشورهای امضاکننده توافقنامه همکاری اعضای اوپک و غیراوپک برای چاره اندیشی درباره شرایط بازار نفت یک نشست غیررسمی از طریق ویدیوکنفرانس برگزار کردند.

27 خرداد 1399

واشنگتن پست پرده از رسوایی ترامپ در معامله بزرگ ماسک با چین برداشت

روزنامه واشنگتن پست آمریکا با استناد به یک سری داده های اقتصادی و اسناد دولتی گزارش کرد، تولید کننده های آمریکایی انبوهی ماسک و دیگر تجهیزات ایمنی پزشکی به ارزش میلیونها دلار را در ماه های ژانویه و فوریه و با تشویق دولت فدرال به چین فرستاده اند.

25 خرداد 1399

آیا معنای پرچم کشورهای مختلف را می دانید؟

معنای پرچم کشورهای مختلف | Means the flags of the countries of the worldهر کشوری در دنیا را اول با نماد و پرچمش می شناسند. چیزی که ما آن را به عنوان پرچم و یا درفش می شناسیم، تصاویری هستند که از نشانه ها و نمادهای مختلف و با رنگ های مختلف اما با نکات ریز روانشناسی تشکیل شده...

24 خرداد 1399

وزارت دفاع ترکیه از کشته و زخمی شدن نیرو های خود در ادلب اطلاع داد

وزارت دفاع ترکیه گفت که در درگیری های امروز ادلب سوریه، یک سرباز ترکیه کشته و 9 تن دیگر زخمی شده اند.

1 اردیبهشت 1399

سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیغام نور راه اندازی شد

معاون اداری، اقتصادی و عمرانی دانشگاه پیغام نور از راه اندازی سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیغام نور به عنوان سالم ترین و سریع ترین راه جهت پیگیری تقاضای ارباب رجوع در این دانشگاه اطلاع داد.

31 فروردین 1399

مدیران انجمن های دوستی ایران با کشورهای خارجی از دزفول دیدن کردند

به گزارش خبرنگاران، نائب رئیس شبکه انجمن های دوستی ایران شامگاه چهارشنبه با سایر کشورها به همراه بعضی از مدیران انجمن های دوستی ایران در ملاقات با شهردار دزفول به منظور تاسیس اولین دفتر نمایندگی انجمن های دوستی ایران با سایر ملت ها در دزفول با بیان...

27 فروردین 1399
تعداد: (113)