علم و تکنولوژی

ترکیب هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی چه تأثیری بر پیشرفت دنیای فناوری دارد؟

ترکیب هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی می تواند بسیاری از پیشرفت های مورد انتظار در دنیای فناوری را فعال کند.

6 مرداد 1399

سال جاری ما به سراغ شما می آییم

چگونه یک مشاوره آنلاین رایگان پیدا کنم؟ چگونه در جهت موفقیت دکتری و کارشناسی ارشد سال جاری قدم بردارم؟

3 مرداد 1399

تفاهم نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس تهران منعقد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،عصر امروز تفاهم نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس تهران به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران رسید. ناحیه نوآوری پردیس تهران قرار است پیشران فناوری ایران...

31 تیر 1399

دانشگاه هرمزگان دانشجوی دکتری پذیرش می نماید

دانشگاه هرمزگان برای سال تحصیلی 1400-1399 در مقطع دکتری، بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید.

21 تیر 1399

تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد

دونالد ترامپ دستور اجرایی خود مبنی بر ممنوعیت همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت هایی که خطری برای امنیت ملی محسوب می شوند و همچنین ممنوعیت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت های موردنظر را تا مه 2021 تمدید کرد. اگرچه در این دستور اجرایی مشخصا به نام کمپانی های...

20 تیر 1399

آموزش را تعطیل می کردیم به تاریخ بدهکار می شدیم، افتخار ساخت دارو و واکسن کرونا می تواند برای ایران باشد

رئیس دانشگاه تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا ارزیابی ما این بود که مسئله ادامه دار می شود و اگر آموزش را تعطیل می کردیم، در تاریخ باید به مردم پاسخگو می شدیم که چرا با این امکانات نتوانستیم ساز و کاری برای ادامه آموزش ایجاد کنیم.

18 تیر 1399

معتادان؛ مستعد ابتلا به کروناویروس

معاون پژوهشی موسسه کادراس درباره چرایی آسیب پذیر بودن معتادان در مقابل کرونا گفت: سیستم ایمنی بدن معتادان نسبت به افراد عادی ضعیف تر است، در نتیجه استعداد آن ها در ابتلای به این بیماری به شدت افزایش پیدا می کند.

17 تیر 1399

ویندوز 10X در ابتدا روانه لپ تاپ های عادی می گردد

مایکروسافت روز گذشته خاطرنشان کرد که میخواهد ویندوز 10X را فعلا به جای گجت های دو نمایشگره، برای لپ تاپ های عادی مبتنی بر یک نمایشگر آماده کند. مدیر ویندوز و گجت های مایکروسافت در بیانیه خود گفته: از ماه اکتبر که ما برنامه های خود برای گجت های ویندوزی مبتنی...

13 تیر 1399

خبرنگاران ارتباط تلفنی و اینترنتی 2 شهرستان لرستان برقرار شد

خرم آباد - خبرنگاران - مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: فیبر نوری سلسله و دلفان که عصر امروز قطع شده بود با کوشش نیروهای فنی مخابراتی وصل و ارتباط تلفنی اینترنتی این شهرستانها برقرار شد.

7 تیر 1399

جزئیات واریز و بازپرداخت وام یک میلیونی

شیوع کرونا و مسائل مالی ناشی از آن دولت را بر آن داشت تا برای جبران بخش کوچکی از مسائل مالی خانوارها تسهیلاتی را در نظر بگیرد.

6 تیر 1399

خبرنگاران دلگیری معلمان و دانش آموزان خراسان شمالی از طرح شاد

بجنورد- خبرنگاران- مسوولان آموزش و پرورش خراسان شمالی معتقدند که برنامه شاد نصب شده بر روی گوشی های هوشمند و سیستم ها، مثل ساعت کار می کند اما معلمان، اولیا و دانش آموزان می گویند که نبض این شبکه، نمی زند.

3 تیر 1399

شهروندان تهرانی برنامه ماسک را نصب نمایند

شهرداری تهران با توصیه به نصب برنامک (اپلیکیشن) ماسک به شهروندان، گفت: با نصب بارکد ماسک در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل همگانی تهران به افزایش دقت بانک داده های آن یاری خواهد نمود.

23 خرداد 1399

شکلک ها با یک اپلیکیشن جدید نمایش داده می شوند

به تازگی اپلیکیشنی ارائه شده که به طرز هوشمندانه ای متناسب ترین ایموجی(شکلک) را برای هر لحظه از نوشتن متن به کاربر پیشنهاد می کند.

18 خرداد 1399

کرونا سلاحی بیولوژیک است، کنترل از دست سازندگان خارج شده است

اینیاکی خیل ده سان بیسنته کارشناس اسپانیایی در گفتگو با خبرنگاران و در خصوص منشأ ویروس کرونا گفت: از ابتدا فرضیاتی مطرح بود. شک و تردیدها در کنار یک سری دلایل متقن و روشن وجود داشت میان رابط بین یک کارخانه بیوشیمی در نزدیکی شهر ووهان کشور چین و حضور تعدادی...

17 خرداد 1399

تاب آوری شهرهای ایران در مرز بحران

نائب رئیس هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران سه شهر از کانادا یعنی تورنتو، ونکوور و کالگری را در صدر تاب آورترین شهرهای دنیا مطرح نمود و گفت: شهرهایی مانند داکا، جاکارتا، مانیل و قاهره نیز در فهرست آسیب پذیرترین شهرهای دنیا هستند.

16 خرداد 1399

سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیغام نور راه اندازی شد

معاون اداری، اقتصادی و عمرانی دانشگاه پیغام نور از راه اندازی سامانه پیشخوان خدمت دانشگاه پیغام نور به عنوان سالم ترین و سریع ترین راه جهت پیگیری تقاضای ارباب رجوع در این دانشگاه اطلاع داد.

31 فروردین 1399

روایت سینماگر مطرح از مبارزه با هراس کرونا

سعید روستایی کارگردان جوان فیلم سینمایی متری شیش و نیم در قالب یک دلنوشته، ضمن اشاره به لزوم چشم بستن بر بمباران یاس این روزها، از قطعیت پیروزی زندگی بر مرگ نوشت.

30 فروردین 1399

خبرنگاران ارتباطات علمی دانشگاه ها دستخوش تحریم ها قرار نگرفته است

تهران- خبرنگاران- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به تحریم های اعمال شده علیه کشور گفت: تحریم ها تا حدودی روی فعالیت دانشگاه ها نیز اثر گذاشته اما خوشبختانه ارتباطات علمی ما خیلی دستخوش این قضیه نشده و این همکاری ها ادامه دارد.

25 فروردین 1399

کلاس های درس دانشگاه امام صادق تا انتها سال مجازی برگزار می گردد

دانشگاه امام صادق علیه السلام بیان کرد: کلاس های درس این دانشگاه تا خاتمه اسفندماه امسال به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

24 فروردین 1399

کورونا یک ویروس دموکرات است

محمد فاضلی نوشت: کورونا مسأله همه ماست، توطئه ای هم در کار نیست، همه کشور ها درگیر هستند و توان و قابلیت همه حکومت ها برای مواجهه با این مسأله به نوعی کم است؛ باید #همه-با-هم عمل کنیم تا کمتر خسارت ببینیم.

22 فروردین 1399
تعداد: (118)